Umíte si v autě vyměnit žárovku?

Pokud ne, může to pro vás znamenat značný problém. Bez dostatečného osvětlení nemáte na silnici co dělat, a pokud si nečekaně prasklou žárovku nebudete umět vyměnit anebo ji nebudete mít po ruce, tak riskujete, že buď zůstanete stát na místě anebo budete ohrožovat bezpečnost silničního provozu.
Navíc, na mnohé řidiče čeká ještě jedna záludnost – může se stát i to, že jejich typ vozidla okamžitou výměnu svépomocí neumožňuje. Připadá vám to divné? Ano, ale je to tak – existují i takové typy vozidel, kterým žárovku v předním světlometu vyměníte až po rozebrání karosérie, tedy v servisu. S takovou možností ovšem české předpisy nepočítají – vždyť náhradní sadu musíte mít v povinné výbavě právě proto, abyste si je mohli v případě potřeby bezodkladně vyměnit.reflektor
To, jaký zdroj světla si zvolíte, záleží i na tom, jaký vlastníte typ vozidla. V moderních vozech je v předních světlometech obvyklá žárovka h7, která umožňuje oddělené ovládání potkávacích a dálkových světel. Jednodušší typy vozidel jsou vybaveny žárovkou h4, která oddělené ovládání neumožňuje a je dvouvláknová.světlo auta
Ať tak či onak, vždy věnujte výběru té pravé autožárovky dostatečnou pozornost. Jedině tak se vám nestane, že budete nemile překvapeni, třeba tím, že budete muset měnit jednu za druhou, protože bude mít velice krátkou životnost.
Obecně platí, že čím větší intenzitu osvětlení vám může zdroj nabídnout, tím bude mít kratší životnost. Záleží tedy jen na vás, jaké konkrétní osvětlení preferujete. Bohužel, na trhu se ovšem vyskytují i takové produkty, které nesvítí ani intenzivně, ani vám dlouho nevydrží. Opatrnost při výběru je tak rozhodně na místě, abyste zbytečně nevyhodili peníze za produkt, který si to nezaslouží. Lepší je sázka na jistotu v podobě osvědčených kvalitních výrobků od spolehlivých značek, kterým můžete důvěřovat.