Perla afrického kontinentu: Mauricius

Mauricius je populární mezi rybáři, golfisty, objevovateli panenské přírody, milovníky pláží, nadšenců do potápění a šnorchlování, ale také lidí, kteří milují přírodní scenérie.

Proč byste si měli zvolit právě Mauricius?
§  Nachází se zde zvláštní atmosféra klidu a vyrovnanosti, jakési harmonie mezi lezením po skalác a odpočíváním na pláži
§  Najdete tady divokou a nespoutanou přírodu, ale také sedmihvězdičkové hotely s největším komfortem
§  Nemusíte dělat kompromisy mezi poznávací a plážovou dovolenou
§  Dovolená na Mauriciu je víc než jenom moře a víc než jenom hory, ale také víc než jenom obojí zároveň

Golfová hřiště

Výhled, jaký se vám naskytne od jamek jedna až devět, bude nezapomenutelný. Anglický trávník, těžké jamky, povrch tak akorát, a za vašimi zády, oceán. Mauricius je rájem pro ostřílené a náročné golfisty, kteří si nepřišli zahrát na volný terén.

§  Turistika
Všechno se na Mauriciu plánovalo tak, aby poskytovalo velice vysokou kvalitu služeb za stejně vysoké ceny. Proto tady nenarazíte na batůžkáře. Nemůžete vstoupit do vnitrozemí, aniž byste měli zaplacenou alespoň jednu noc v hotelu na pláži. Všechny letecké spoje jsou sledované a pobyt turistů na ostrově je hlídaný.

Vyhněte se Mauriciu v létě
Červen, červenec a srpne jsou měsíce, kdy se na Mauricius jednoduše nejezdí. V té době je na jižní polokouli čas zimy, v tropických oblastech je to období dešťů a cyklonů nebo monzunů. Takže pokud se v létě vydáte na Mauricius za poloviční ceny, může se stát, že tam bude sotva deset stupňů, moře rozbouřené, silný vítr a déšť dva týdny v kuse.

Ostrov bez původního obyvatelstva

Až do sedmnáctého století byl tento ostrov neobydlený. Pak jej postupně kolonizovali Portugalci, Angličané a Nizozemci, nakonec pak Francouzi. Tak se na ostrov jako otroci dostali Indové a Malajci, jejichž potomci tam dodnes žijí.

5/5 - (1 vote)