Dbejte na dobrý stav vašeho vozu

Všichni víme, že udržet naše auto v precizním stavu není lehké. Sem tam o něco zadrhneme, v zimě nám ničí karoserii agresivní posypová sůl, nebo nám prostě stářím začne korodovat. Jsou ale užitečné tipy, jak své auto udržet co nejdéle v dobré kondici a vyhnout se tak alespoň finančním nákladům, spojeným s případnými opravami.
blondýna na kapotě


 
Vůz potřebuje vaší empatii

Jinými slovy, dbejte na správný styl jízdy. Někteří řidiči ke svým autům přistupují s určitou laxností a někdy se diví, proč jejich auto vyžaduje více a více servisních prohlídek. Základem je plynulá jízda. A to platí od startu až po cíl. Rozjezd by měl být pozvolný a třeba vznětové motory by neměly být při ujetí prvních kilometrů zatěžování. Automobil udržujte v optimálních motorových otáčkách, tím zajistíte nejen jeho delší životnost, ale i lepší spotřebu.

 
I auto ocení svůj vlastní domov

Pokud máte možnost váš automobil pravidelně garážovat, určitě mu tím prospějete. Ovšem garážování má svá určitá pravidla, aby byl efekt této metody smysluplný. Pokud nezajistíte například dobré odvětrávání garáže, autu tím více uškodíte, než pomůžete. Jedná se tedy o to, aby správně cirkuloval vzduch v prostoru, kde se auto nachází a nebyla uvnitř příliš velká vlhkost. Která má pak za následek rychlou korozi a hnijící karosérii. Také v zimním období neparkujte své auto v garáži, která je příliš vyhřátá. Kovové části špatně snášejí časté teplotní rozdíly.
ruka na volantu

 
Čistota půl zdraví

U automobilů toto lze říci pouze s nadsázkou. Přílišná čistota vyžaduje vystavování automobilu opět vysoké vlhkosti a jak je známo, kov si s vodou moc nerozumí. Ovšem čistý a udržovaný interiér je něco jiného, pokud budete vaše auto vysávat a ošetřovat například speciálními přípravky v místě, kde se potřebujete cítit co nejlépe, určitě to bude mít na jeho celkovou kondici dobrý dopad. Minimálně se v něm budete cítit příjemněji.