Jak správně vybrat písek do pískové filtrace?

Možná by někdo mohl považovat výběr za banalitu, neboť se lze domnívat, že se jedná jen o pouhý písek do pískové filtrace. Nicméně na druhu a adekvátním výběr velmi záleží.

čerpadlo

Pokud si chcete bazén užívat, je zapotřebí se o něj správně a pravidelně starat. Jen tak dosáhnete optimálních podmínek pro užití si koupání v letních měsících. Rovněž vhodnou a pravidelnou péčí o bazén zároveň prodloužíte i jeho životnost.

Co obnáší péče a údržba v rámci filtrace?

Většinou nebývá v rámci pořízení filtrace i potřebný písek. Výrobci nedodávají tento produkt coby součást balení. Je k dostání jako doplněk, který je však nutností. Vhodný písek do pískové filtrace zakoupíte u renomovaného prodejce. Prvořadé však je vědět, jaký vybrat, který je ten pravý a proč.

Je velmi důležité vědět, že při nesprávné volbě je velký potenciál v rámci poškození filtrace. Je zásadní na to pamatovat při koupi. Produkt neboli písek musí splňovat striktní kritéria do filtrací.

Jak správně vybrat?

Na daném druhu velmi záleží! Na základě mnoha zkušeností tak byl vyroben speciální jemný křemičitý písek, díky kterému dosáhnete nejlepšího výsledku a efektu. V rámci dlouhodobého užívání se však jednotlivá zrnka zaoblují, tím poté nastává horší zachycení nečistit. Z čehož pramení, že je nutné písek vždy po určité době vyměnit.

Volba a výběr se odvíjí od druhu neboli zrnitosti písku. Jen dobře zvolený druh je zárukou kvalitně přefiltrované vody a má i do jisté míry vliv na potneciální potřebu použití bazénové chemie.

plováky

Jaký druh je ten správný?

Výběr vhodného písku je velmi podstatnou záležitostí. Jen v případě adekvátní volby, je zajištěn efekt. V opačném případě lze poškodit nejen filtrační zařízení. Ideální je zrnitost křemičitého písku v rozmezí od 0,6 do 1,2 mm. Jiné hodnoty již mohou způsobit neúčinnost. Naopak velmi jemný písek, tj. méně jak 0,4 mm, může unikat do bazénu a zároveň způsobit nadměrnou zátěž čerpadla.