Nákupy z pohodlí domova za pár korun

Občas na každého z nás někde na internetu vykoukne reklama na velký asijský e-shop s naprosto nepředstavitelným sortimentem věcí za velice zajímavé ceny. Tak byl uskutečněn zkušební nákup.

Přes jediný formulář e-shopu bylo objednáno u sedmi obchodníků drobné zboží a dle pokynů e-shopu zaplaceno jednou platbou.

balíky ze světa.jpg

Kritériem pro výběr zboží bylo:

• nízká cena (kvůli neplacení cla)

• kladné recenze na výrobek a na obchod

• doručení zdarma

• termín doručení maximálně 6 týdnů

Výsledek nákupu byl opravdu překvapivý. Pro úplnost je třeba dodat, že v době nákupu nebyly žádné velké výprodeje a sváteční nákupy. To zřejmě dokáže ovlivnit termín doručení.

Největší výrobek byl pomocník k vypeckování třešní. Ve srovnání se dvěma výrobky nabízenými u nás, stál o polovinu méně. Přišel asi po třech týdnech poštou na podpis. Zabalení bylo velice pečlivé. Chyběl jakýkoliv návod k použití, ale to u tohoto produktu nebylo zásadní. Výrobek fungoval a nic se na něm během použití nepoškodilo.

Další dva balíčky byly ze dvou obchodů se šperky. Stříbrné náušnice s perlou byly v hezké krabičce a jako dárek byla přibalená gumička do vlasů. V dalším nákupu byly dva stříbrné řetízky odpovídající délky. Kvalita materiálu nebyla posouzena odborníkem, ale šperky jsou i po čase hezké a funkční. Oba balíčky byly doručeny asi po měsíci bez potvrzení o doručení. K žádnému nebyl přibalen certifikát o použitém materiálu. Cena byla hodně nízká, protože šlo o věci se slevou.

Další objednávky byly na dvě spony do vlasů a dva přípravky ke tvorbě účesů z dlouhých vlasů. Vše došlo v termínu do schránky bez potvrzení o doručení, dobře zabaleno. U věcí k úpravě vlasů byly kreslené návody k použití.doručení až do domu.jpg

Souběžně s výrobky vždy přišlo oznámení na uvedený e-mail o vyexpedování objednávky a za několik dnů dotazník ke spokojenosti s výrobkem a obchodníkem, čímž se zároveň potvrdilo převzetí zásilky.

V širokém sortimentu nabízených produktů jsou i věci, které by si asi člověk tímto způsobem nekoupil. Dát tisíce za norkový kožich nebo sedací soupravu musí být docela velké dobrodružství.

A co vy? Máte chuť to zkusit?