Pohybová aktivita je naprosto nejdůležitější

A to platí naprosto pro všechny věkové kategorie, ať už je vám deset nebo šedesát, hýbat se musíte vždy, nesmíte nikdy přestat, protože jakmile se přestanete hýbat, přestanete žít naplno, máte méně energie a najednou vám to všechno nejde tak, jako předtím. Aktivní senioři zvládnou více věcí sami, jsou soběstačnější, mají menší zdravotní problémy, ba možná i žádné. Nejsou zatížení, dokážou dokonce věci, které by ani nedokázali jejich vrstevníci. Pohyb je alfou a omegou života, kdo tvrdí opak, tak chřadne již teď.
skákání pod mraky.jpg


Co je ale důležité mít na paměti


S přibývajícím věkem na sebe člověk musí být trochu mírnější. Nemůžete si už jednoduše dovolit věci, které byste si dovolili ve dvaceti. Jednou to tak je a jednou to tak jistě bude. Pokud se tedy nacházíte v již pokročilém věku, nechcete ale zanevřít na život a na sebe, je nutné najít si takový pohyb, který nezatěžuje, a přesto vám dává možnost, jak se pořádně „vyřádit“. V dnešní době toho je spoustu, zatímco ve starších dobách byl padesátiletý člověk pomalu vytlačen z aktivního života a připraven umřít. Dnes se nic takového dělat nebude a dít taky ne! Trampolíny mohou být dobrým způsobem, jak zabavit děti a dospělé, ale i starší lidé se mohou jít zabavit. Kdo říká, že musí starší člověk blbnout jako pětiletý, ale takový pohyb může být velmi zdraví prospěšný! Nepadáte totiž na tvrdou zem jako při normálním skoku, ale na lněnou látku, která vás zase vymrští. A to vám můžeme říci, že skákat půl hodinu, byť jenom tak „pohupsávat“, je pořádná makačka. A to je i pro jinak sportovně založené. Nikdo neříká, že musíte dělat salta a předvádět se, stačí opravdu jen tak poskakovat.
zábava na trampolíně.jpg


Pohyb ale není také všechno


Důležitá je také strava, která s věkem nabývá čím dál většího významu, můžeme si nalhávat, ale i když sportujete a jste aktivní, pokud kouříte, pijete hodně alkoholu a jíte samé klobásky, nedopadnete úplně dobře, dříve nebo později.

4/5 - (1 vote)