Rozvodový řetěz jako základ správného chodu motoru

Pokud se snažíte o svůj motocykl starat, určitě jste zjistili, že některé motocykly musí být pravidelně servisovány i v rámci vnitřních mechanismů. Jedním z takových mechanismů jsou rozvody. Jedná se o základní část motoru, bez kterého by nebylo možné motor vůbec roztočit a udržet v chodu. Proto je důležité starat se i o tuto vnitřní součást.
motor harley davidson
V této části motoru se nachází několik součástek, které podléhají určitému opotřebení, a proto potřebují pravidelně vyměnit. Zpravidla jde o rozvodový řetěz, který se časem může povytáhnout. To má negativní vliv na časování ventilů, což se projeví v celkovém chování motocyklu a průběhu jeho výkonu. Proto je nasnadě najít rozvodový řetěz, který bude patřit do vašeho motocyklu a v případě potřeby jej vyměnit.

Svépomocí nebo v servisu?

Mnozí motorkáři si dělají veškeré úpravy, opravy a prohlídky na svém stroji svépomocí. Někdy je však lepší přenechat tuto náročnou činnost někomu, kdo se této oblasti skutečně věnuje a odvede na sto procent dobrou práci. V tomto ohledu je to ještě důležitější, neboť jde o přímou součást, která pracuje v motoru. Zatímco řetězovou sadu si kdekdo dokáže vyměnit sám, u tohoto řetězu to již tak být nemusí. Na druhou stranu stále nejde o žádnou vědu, a proto při troše umu můžete všechno zvládnout svépomocí.

Ne každý motocykl to potřebuje

Zatímco některé motocykly mají napsáno již v servisním manuálu, že je potřeba tento prvek vyměnit, některé motocykly mají ve svém nitru zvláštní součástky, které se starají o neustále napínání tohoto prvku, čímž se oddaluje nutnost výměny. I tyto motocykly však po čase potřebují nový prvek, což platí pro případy, kdy motocykl již nemůže nadále rozvody natahovat.
suzuki motor

Nakupujte na specializovaném místě

Pro vás, jakožto majitele motocyklu, bude nejlepší nakupovat vždy na místě, které se zabývá obchodem se součástkami do motocyklu. Jen tak se můžete vyhnout riziku toho, že nakoupíte špatně nebo vadný kus.

3.7/5 - (3 votes)