10 tipů co na sebe, než zavolá zima

Dejte šanci barvám!

 

A vůbec se toho nebojte. Barevnost babího léta si sama říká, který odstín bude ten nejvíc in. S hořčicovou, zelenou, hnědou, oranžovou či béžovou nemůžete šlápnout nikdy vedle. Navíc se tyto barvy skvěle doplňují i kombinují mezi sebou.

sedící žena na pařezu v lese

2.      Kostka nemůže nikdy zklamat!

 

Vzor, který je prověřen staletími a vrací se rok co rok na výsluní právě v tomto období. Na sukních, kabátech, košilích i kabelkách. Dejte si jen pozor na přehlcení outfitu tímto výrazným prvkem. Mít na sobě jeden kousek určitě bohatě stačí.

 

3.      Vrstvěte

 

Znáte to, ráno vstanete do chladného počasí, hodíte na sebe zimní kabát a odpoledne se, jak jdete z práce, v něm zase potíte. Co ale dělat, když jsou tyto dny tak proměnlivé? Využijte naplno potenciál vaší skříně a nebojte se vzít více horních vrstev. Triko s dlouhým rukávem, svetr a bundička vás ráno dostatečně zahřeje a odpoledne si lehce složíte svetřík do větší kabelky.

žena a příroda

4.      Čepice, klobouky i rukavice

 

Zamilujte se do těchto doplňků. Nejen že vás příjemně zahřejí, ale také doladí k dokonalosti váš podzimní look. Fantazii se meze nekladou.

 

5.      Ponča

 

Není lepší období, kdy je nosit. Příjemně pletené s rolákovým límcem kolem krku či s předním volným dílem, který můžete doplnit páskem a zafixovat. Materiálově se dají sehnat od těch silně pletených až po jemné a vzdušné kousky, které se vám skvěle vlezou do kabelky pro strýčka příhodu.

 

6.      Kožíškové vesty

 

Už od pohledu zahřejí a můžete je obléci přes svetr či koženou bundičku. Můžete si jich hned pořídit několik s různou délku vlasu či chlupu. O provedení barev nemluvě.

 

7.      Delší košile, košilové šaty

 

Letos se tento trend obléká přes skinny džíny a k nim třeba kotníčkové boty na klínku. Pas zdůrazníte širokým páskem.

kostkovaná košile, žena

8.      Gumáky

 

I ty se távají evergreenem. Značkové v různých barvách se nosí už i do města na běžné nákupy.

 

9.      Manšestr, semiš a fleece

 

Po džínovině z letní sezóny přebírají vládu teplejší látky. Krátké kabátky či kalhoty volají z výloh hlavně v zemitých barvách. Vůbec se jich nebojte, tyto retro kousky už zase letí!

 

10.  Dlouhé šály a šátky

 

Než začne opravdová zima, zkuste si je přehodit jen tak kolem krku a nechat konce volně splývat dolů, klidně až na zem.