Basic kousky. Proč by neměly chybět ve vašem šatníku?

Basic kousky. To jsou takové kousky oblečení, které jsou jednoduché, jednobarevné a velmi dobře kombinovatelné. Proč by neměly chybět ve vašem šatníku?
roztržený džíny

Kombinovatelnost

Snad tím nejdůležitějším na těchto kouscích oblečení je přesně toto. Kombinovatelnost. Obyčejné, jednoduché tričko nebo tílko, které je jednobarevné, můžete použít do velkého množství outfitů. Využijete ho jak pod sako do práce, tak k teplákům na doma, džínům na odpoledne s přáteli, k volnočasové sukni. Jeden kousek má tím pádem neuvěřitelné využití a vy se nemusíte prohrabovat desítkami kousků a riskovat tak pozdní příchod.

Minimalizmus

S prvním bodem souvisí právě i minimalizmus, který dnes vládne světu. Lidé se snaží minimalizovat množství věcí, které potřebují k životu. Takovéto prosté kousky jsou tedy ideální. Nemusíte jich mít velké množství a využijete je na velkou škálu událostí, na které potřebujete různé styl outfitů.
oblečení za výlohou

Nízká cena

Schválně si v obchodě někdy všimněte, kolik stojí obyčejné, jednobarevné tričko a kolik stojí tričko stejného střihu i kvality, ale s potiskem, vzorem… I u naprosto obyčejných kousků je zde rozdíl minimálně v desítkách korun. Je tedy jasné, že když se obléknete jednoduše, velmi, ale opravdu velmi na tom ušetříte.

Lichotivost

Ne každý jsme prostě stavěný na divoké vzory a bláznivé, někdy až dětinské potisky. Jednobarevné, dobře padnoucí oblečení velmi lichotí naší postavě. Je známo, že ideální jsou tmavé barvy, ale i světlé, jednobarevné kousky vám prostě budou slušet.

Kvalita

Tento bod neplatí stoprocentně vždy. Avšak většinou tomu tak je. Už i běžné obchodní řetězce často nabízejí oblečení z bio bavlny a většinou jde právě o tyto basic kousky. Stejně tak většina „férového“ oblečení bývá v tomto „obyčejném ražení“. (Férové oblečení je to, při jehož výrobě bylo dbáno na pracovní podmínky a odpovídající ohodnocení pro zaměstnance firem, stejně tak je dohlíženo na zákaz dětské práce apod.).

5/5 - (1 vote)