Cesta k dokonalé pleti

Coco Chanel vždycky říkala: „Obličej, který vám nadělila příroda, budete mít ve dvaceti. Je jenom a vás, jak bude vypadat, až vám bude padesát.“. Měla pravdu. Pleť je Vaší vizitkou, je to jedna z prvních věcí, které si na nás lidé všimnou. Musíme se o ní tedy náležitě starat.  Jak tedy o svou pleť pečovat?
 
Pleť bychom měli ošetřovat ráno a večer. Vhodné je si koupit speciální přípravky na ráno a jiné zas na večer.
černá maska na obličeji 
Zbytečné množství přípravků může pleti uškodit. Mějte jen pár vyzkoušených přípravků. S výběrem Vám může poradit kosmetička.
 
Při horší formě akné neváhejte navštívit dermatologa nebo kosmetičku. Takové domácí léčení těžkého akné Vám  spíš uškodí.
 

Hydratovat, hydratovat a zase hydratovat!

 

  • Díky pravidelné hydrataci bude mít vaše pleť přirozený jas.
  • Bez hydratace bude vaše pleť podrážděná a popraskaná.
  • I lidé s mastnou pletí, by měli hydratovat.

 
Pleť potřebuje vodu stejně jako naše tělo.  Hydratovat bychom měli dvakrát denně.  Na hydrataci ale pozor v  zimě. V zimních měsících si nesmíme nakrémovat pleť hydratačním krémem před odchodem z domu. Studené teploty v kombinaci s vodou by  pleti uškodily.
 

Pravidelný peeling je nutný

 
Peeling odstraňuje z pleti nečistoty. V drogérii seženete množství peelingových gelů. S peelingem to ovšem nesmíme přehánět, krystalky by pokožku mohli poškodit. Peeling si dopřejte  1 – 2 týdně.
příprava na krásu 

Pár tipů na závěr…

  • Večer si před spaním  na pleť  aplikujte měsíčkovou vazelínu. Vaše pleť bude vyživená. Byť je vazelína mastná, mastné pleti vůbec nevadí. Mastná pleť po ní bude matnější. Samozřejmě vzhledem k mastící se pleti musíme aplikovat odpovídající množství (čím mastnější, tím méně vazelíny). Měsíček lékařský působí protizánětlivě.
  • V letních měsících nezapomínejme na ochranu před sluníčkem. Postačí i BB cream s ochranným faktorem.
  • Francouzky používají pro svou pleť jednoduchý trik. Ráno a večer zopakují to samé. Pleť si umyjí klasickým Dove mýdlem a poté ji hydratují klasickou Niveu v modré plechovce.