Jednorázové rukavice – prevence před viry a bakteriemi

Při některých denních úkonech, které provádíme je zapotřebí navléknout si jednorázové rukavice (při vybírání pečiva, uklízení atd.). Samozřejmě dále je potřebujeme při různých pracovních profesích jako je například lékař, zdravotní sestra, obsluha u pultu lahůdek v obchodě, manikérka, pedikérka a jiných. Na rukou můžeme mít právě hodně patogenních látek, které mohou vyvolávat různé infekční nemoci. Tyto patogeny na ruce nabíráme různými způsoby (a to zejména při držení se tyče v MHD, otevírání dveří v různých obchodech, podáváním ruky, penězi, a dalším). Samozřejmě nejde všude chodit v jednorázových rukavicích, ale je možnost jak své ruce udržet čisté. Můžete si koupit desinfekční gely, které zničí nežádoucí bakterie na našich rukou a ty tak zůstanou čisté i v případě, že si je nemůžete omýt zrovna vodou a mýdlem.

rukavice

Druhy jednorázových rukavic

LATEXOVÉ RUKAVICE – latexové rukavice jsou, jak napovídá název, vyrobené z latexu. Mohou být bez pudru, ale i s pudrem, aby se lépe navlékali. Nejsou však pro všechny, jelikož jsou jedinci alergičtí na latex. Latexové rukavice jsou nejpoužívanější, jelikož jsou nejvíce odolné a spolehlivé. Použití: například ve zdravotnictví, při úklidu, laboratoř.

igelitové rukavice

NITRILOVÉ RUKAVICE – Jsou podobné rukavicím latexovým, jen neobsahují latex, tudíž je mohou využívat lidé alergičtí na latex. Brání prosáknutí různým tekutinám ohrožujícím naše zdraví. Jsou taky velice odolné proti roztržení a propichu. Použití: zejména ve zdravotnictví.

VINYLOVÉ RUKAVICE – vinylové rukavice jsou jednorázové rukavice, kteréjsou méně odolné. Nesmí se použít ke styku s nebezpečnými látkami a tekutinami, jelikož propouští. Mají tendence trhání se a lehkému propíchnutí. Použití: spíše potravinářství, manikúra, pedikúra.

kosmetika

POLYETHYLENOVÉ RUKAVICE – Jsou to velmi tenké rukavice, zhotovené z tenké fólie. Použití: nejčastěji se využívají ke styku s potravinami.
Chraňte své zdraví a používejte jednorázové rukavice, když je to potřeba. Jednorázové rukavice nesnižují citlivost Vašich rukou. Tudíž se nemusíte bát, že si na ně nezvyknete a nebudete vykonávat svou práci pořádně.