Na cestách za poznáním

Na dovolenou většinou nikdo nechce jet sám. Někdy jsou ale cestovatelské touhy silnější, a i když nemáte zrovna s kým na cestu vyrazit, to místo prostě musíte vidět. Výhodou poznávacích zájezdů, je to že na něj klidně můžete vyrazit sami a určitě poznáte spoustu nových lidí, se kterými vás minimálně jedna věc bude spojovat. Poznávací zájezdy, jsou totiž tematické, vždy se vyráží někam, kde to nejen uvidíte, ale i navštívíte památky a ke všemu budete mít odborný výklad a dostanete podrobné informace. Takže všichni na zájezdě jsou vlastně stejní nadšenci jako vy. Proto nebude vadit, když nebudete mít žádný doprovod, nudit se určitě nebudete.

cestující autobusu

Vybíráme poznávací zájezd

Poznávací zájezdy pořádají cestovní kanceláře, podle místa kam se jede, se můžete vydat na zájezd pouze jednodenní, víkendový nebo i týdenní. Jednodenní výlety nejčastěji směřují například do zoologických zahrad, na hrady a zámky nebo na jiné památky. Víkendový poznávací zájezd už míří i do zahraničí, a jelikož, dnes už nemusíte jet pouze autobusem, ale pořádají se i letecké poznávací zájezdy, podívat se tak můžete na víkend třeba do Paříže, Londýna, do Francie, počítejte ale, že se budete pohybovat hlavně po památkách a jiných zajímavých místech, žádné válení u moře vás určitě nečeká. Stejně tak i v případě delšího poznávacího zájezdu. Jak už název napovídá, budete hlavně po celou dobu poznávat a objevovat.
turistický zájezd

Pro nadšence, které zajímají dějiny a zejména druhá světová válka, cestovní kanceláře pravidelně pořádají zájezdy třeba do polského koncentračního tábora v Osvětimi nebo na pobřeží Normandie. Milovníci zvířat si mohou vybrat výlet do jedné z našich krásných zoologických zahrad nebo i navštívit zahrady v zahraničí. Pokud nemáte auto a máte děti, ideální možnost jak je vzít na hezký výlet. V ceně zájezdu, bývá zahrnuta samozdřejmě cesta, většinou autobusem, i když dnes je možnost i letecky.
středověká opevnění
A vždy znáte předem připravený plán, co máte možnost vidět a kam se podíváte. Dalším pozitivem je, že náklady na stejnou cestu, by vás vyšli dražší, kdybyste jeli sami na vlastní pěst a neměli byste žádného průvodce. Cestou poznáte fajn lidi a zažijete opravdový zážitek, který vás obohatí i o nové znalosti o daném místě. Takže pokud chcete na cestách nejen vidět, ale i vnímat a něco se dozvědět, jsou poznávací zájezdy to pravé pro vás.

4/5 - (1 vote)