Nejznámější je plavčík

Typické zaměstnání, které se dá vykonávat jako brigáda. U nás v Česku navíc s dlouholetou tradicí! Je to práce, která je ze začátku hodně náročná a skýtá řadu problémů. Jsou jimi například nutné kurzy první pomoci či zkouška z anatomie. To vše se dá ale zvládnout i při škole. Poté dostanete certifikát, který se Vám bude hodit i do následujících zaměstnání. Nejvíce je taková brigáda žádaná v létě, hodí se tedy informovat se o místě již během podzimu či zimy.
usměvavý pracovník

2. Práce v kavárně

Obzvláště ve velkých městech teď zažíváme vysloveně kavárenský boom, kdy snad na každém rohu vidíme kavárnu. V těchto kavárnách velmi rádi přivítají mladé studenty. Nemusíte se bát, že byste v kavárně museli trávit celé směny. Ty si totiž můžete nakombinovat s ostatními studenty, kteří Vás ve Vaší nepřítomnosti zastoupí a naopak. Pracujete s lidmi a dostáváte navíc peníze jako pozornost od lidí, které obsloužíte, takzvané ,,dýško”.
vítejte v týmu

3. Recepční

Pokud máte v blízkosti hostel či hotel, kde schází recepční, můžete si přivydělat právě tady. Budete sice muset nejspíš počítat i s výpomocí v oblasti uklízení, ale určitě je to práce, na kterou budete vzpomínat. Budou se Vám hodit také nějaké jazykové znalosti, které využijete při komunikaci se zahraničními hosty.

4. Výpomoc v supermarketu

Ideální a dobře vynášející práce, především pro muže. Práce, při které zvedáte těžké přepravky, není úplně dobrá pro drobné dívky. U velkých obchodních řetězců, jako je například Tesco či Kaufland, se můžete těšit na velmi dobré finanční ohodnocení, až 160 korun na hodinu a k tomu bonusy. Bohužel je asi nejvíce časově náročná, proto doporučujeme volit tento způsob výdělku například na prázdniny.
 místo plavčíka
Brigády vybírejte velmi opatrně, někdy se může stát, že Vás zaměstnavatel bude chtít obrat o peníze, nebo budete vykonávat práci, která Vám nemůže být v souladu s Vaší pracovní smlouvou přidělena.