Opatrně do bazénu

Domácí bazén je něco, co vám přinese získání nových zážitků a spoustu vodních radovánek, které v něm prožijete, ať už sami, s vašimi dětmi nebo přáteli. Je však potřeba nemyslet pouze na zábavní část, kterou vám tento vodní zázrak přinese, ale i na pokyny bezpečného užívání a dodržování pravidel pro jeho vstup nebo výstup ven.

bazénové schůdky

Vždy pouze bezpečně

Schůdky do bazénu jsou jeho neodmyslitelnou součástí a řadí se mezi příslušenství, které byste rozhodně měli vlastnit. I v případě, že máte menší velikost bazénu, umístění v zemi nebo nafukovací bazén, je zodpovědné nebrat na lehkou váhu to, že přístup do něho by měl podléhat vašemu bezpečí. Jistě nechcete mít na svědomí řadu nehod, které se můžou stát, pokud jich mít nebudete.

Vybírejte správně

Může se zdát, že vybrat si takové schůdky není žádná práce a volba bude jasná hned, jak nějaké spatříte. Není však na škodu prohlédnout si široký sortiment, abyste s nimi byli spokojeni a zaručily vám to, že si díky nim nijak neublížíte ani vy a ani vaše děti.

schůdky do bazénu

Zvolit si mezi nimi můžete hned několik typů, druhů nebo materiálů. Pokud máte nafukovací bazén, jistě oceníte takové, které jsou nastavitelné a odnimatelné z obou stran. Můžete jich tedy volně přesouvat a vytáhnout, když si budete chtít v bazénu zaplavat. Při bazénu umístěném v zemi, je ideální zvolit schůdky, které budou ukotvené ve vodě s madly nad hladinou pro snadný výstup. Taktéž je dobrou variantou takzvaný žebřík, který není tolik dlouhý a v mnoha případech praktický.
Důkladně vybírejte i materiál.V případě, že jich nebudete vytahovat, je dobré zvolit nerezové, ovšem pokud jich budete mít pouze na to, abyste se do bazénu dostali o opět z něho vylezli, postačí vám ty plastové.
Nezapomínejte ani na to, že je bezpečnější vybrat si k nim protiskluzové schodnice, díky kterým zamezíte možnému uklouznutí a pádu.

PAMATUJTE!

Pokud se ve vašem bazénu nachází schůdky, nikdy do něho v jejich blízkosti neskákejte. Mohli byste si tím přivodit nešťastné zranění a strávit tak zbytek léta na břehu.

3/5 - (1 vote)