Už máte svou kartotéku?

Kartotéky je zapotřebí, abychom si mohli lejstra, jimiž se musíme zaobírat v množství větším než malém, zakládat způsobem, jenž by nám umožňoval se v nich následně i ještě někdy vyznat. Pokud by úředník takovou kartotéku neměl, nejednou by to u něj vypadalo třeba jako ve známé scénce ze Švejka, kde je nejprve hledán jeho spis, ležící na vrchu hromady, aby se posléze mylně konstatovalo, že tento byl popraven, načež měl být na jeho jméno popraven někdo jiný, aby si ho mohl feldkurát ponechat coby sluhu.
šuplík kartotéky

Kartotéky jsou zapotřebí i v dnešní době, protože jakkoliv už se leccos vyřizuje přes internet, papír má dosud svou váhu a co je psáno, to je dáno. A papíry – jak už zaznělo – se nemohou jen tak povalovat, kam je zrovna kdo položí.

Kartoték je nám zapotřebí a .

Ovšem je logické, že není kartotéka jako kartotéka. Že i když vezmeme jenom ty zaručeně nejkvalitnější, ani zde nejsou všechny za všech okolností tím ideálním řešením. Protože různá pracoviště a různé funkce vyžadují i různé parametry kartoték.

Ovšem kdo hledá, vždycky nakonec tu správnou kartotéku najde. Kupříkladu kvalitní kovovou kartotéku a4, díky níž jsou veškeré dokumenty vždy na svém místě, a nemůže se tak stát, že by se snad někam zatoulaly.

Ovšem stejně tak může být výhodnější i docela jiný typ. Takže se rozhodně vyplatí, pokud se člověk při shánění podobné kartotéky obrátí na někoho, kdo se v oboru vyzná, na skutečného odborníka znalého dané problematiky, na někoho s mnohaletou úspěšnou praxí v branži.
šest šuplíků

Protože někdo takový poradí, pomůže, vysvětlí, doporučí, prostě učiní přesně tak, jak je to zákazníkovi s ne zase až tolika zkušenostmi zapotřebí.

A správná volba při výběru kartotéky může sehrát velevýznamnou roli při všem, co bude kdy následovat. Protože znáte to, pokud to znáte. Kolikrát stačí, aby se někam ztratil jeden jediný důležitý úřední dokument, a na malér je zaděláno.

Což se ale právě s nějakou tou kvalitní kartotékou nemůže stát. Protože ta je dobrým pomocníkem a nejednou i něčím, co nás bude provázet po dlouhá léta. Ať už ji vlastně používáme k čemukoliv.

3/5 - (1 vote)