Prodávám vzduch

Samozřejmě, dalo by se sehnat cokoliv jiného, co bychom mohli exportovat do Číny? Ale vzduch? Je jasné, že například v Ostravě mají kvalitního vzduchu málo, ale že by to byla až taková hrůza, aby se čerstvý vzduch dovážel, to asi ne. Určitě vás ale nepřekvapíme s informací, že v Číně a jeho hlavních městech už je skoro nedýchatelno. Představte si ostravské ovzduší tak pětkrát a dostanete například čínské hlavní město. A aby tuto příležitost nikdo nechytil za pačesy, no to by tak hrálo.
 kouř nad továrnou

Vzduch jako cenná komodita

Jaké asi musí být ovzduší, když seriózně zvažujete, že si necháte dovážet čerstvý vzduch třeba ze Skotska nebo Kanady. To už musí být teda pořádně zahulíno. A myslíte, že si tito vývozci dělají srandu? Právě naopak, jejich byznys jim vynáší a daří se jim více než dobře, za jednu takovou pěknou nádobu s čistým vzduchem zaplatí asijští boháči pár set dolarů. A že to není jenom vzduch, o tom se můžete přesvědčit sami. Mají i internetové stránky.
 

S vůní nebo bez?

A aby toho nebylo málo, tak vám váš vlastní vzduch osvěží a ovoní dle libosti, například nějakou sladkou vůní ovoce nebo i nějaké té horské přírody. Svět, jaký známe, tak končí, prodává se i vzduch.
 mraky

Co když nám všechen vzduch vyvezou?

Pokud se bojíte toho nejhoršího, a že všechen vzduch z Evropy vyvezou a nám tu zbyde vakuum, tak vás můžeme uklidnit, nic takového se určitě nestane. Ba právě naopak, díky takovémuto průmyslu budou požadavky na čistý vzduch ještě přísnější a možná se dočkáme i zlepšení kvality ovzduší! Jen si to představte, Ostrava, hlavní vývozce čerstvého vzduchu do celého světa. Jak by se ulovilo. Ale co si budeme nalhávat, takový vzduch z Evropy si mohou dovolit opravdu jenom ti nejzhýralejší boháči. Zatímco celá země se bude topit ve smradu z továren a chemiček, tak oni si budou chodit po ulicích s dýchacími přístroji – trochu smutnější panoráma.

5/5 - (2 votes)