Vyznáte se ve stylech kalhot?

To množství stylů kalhot co existují, má navíc často cizí názvy a bývá pro leckterou z nás dost těžké se v těchto stylech zorientovat. Obzvlášť, když v obchodě nebo na internetu chcete sehnat konkrétní střih kalhot. Potom bude velice užitečné, když je budeme moci alespoň pojmenovat, co za styl kalhot vlastně sháníme.
výraz obličeje

Stará klasika Chinos

Velmi známý a oblíbený styl kalhot se nazývá Chinos. Kalhoty tohoto střihu mohou být jak pro ženy, tak i pro muže. Barva těchto kalhot bývá tradičně béžová, jsou ale běžně nošené i ostatní barvy. Materiál, ze kterého bývají ušity, je buďto bavlna, nebo směs syntetiky s bavlnou. Tento styl kalhot se často nad kotníky ohrnuje. Tyto kalhoty se objevily již v polovině devatenáctého století, kdy se nosily jako součást britských a francouzských armádních uniforem.

Zvonové kalhoty

Názor na tyto kalhoty se vždy liší. Zvonové kalhoty některé ženy nesnášejí, některé je milují. Poslední roky je nebylo možné na ulicích téměř zahlédnout. Přesto si našly své místo na výsluní. Mnohé ženy na ně nezanevřely a některé na ně nedají dopustit.
nahoře bez

Džínové šortky Daisy Duke

Tyto džínové kraťasy jsou velice krátké. Jsou označovány jako Daisy Dukes, což byla postava z amerického seriálu osmdesátých let. V seriálu hrála Catherine Bach a zpopularizovala právě tento typ šortek.

Palácové kalhoty

Tyto palácové kalhoty jsou oblíbené obzvláště v létě. Vždy to jsou kalhoty, které jsou dlouhé a velmi široké. Jsou vyrobeny z lehounkých a vzdušných materiálů, jako je například žerzej anebo hedvábí.

Overal

V devadesátých letech byly laclové kalhoty šité z denimu a ve své době byly velice oblíbené. Tento styl kalhot v našich ulicích stále setrvává. Nyní však existuje mnohem více variant, které jsou šité z rozličných materiálů, než je džínovina. Těchto variant je k vidění opravdu mnoho. Jsou vyrobeny z nepřeberného množství materiálů, délce jejich nohavic a zejména z různých střihů.
 

4/5 - (1 vote)