Být stále krásná!

V módních časopisech najdeme obvykle jen samé mladé krasavice. Snaží se vnutit lidem představu, že po třicítce „život krásky“ prostě končí. Starší ženy jako by ze „scény“ zmizí, kdežto starší muž je tam vidět alespoň jako „elegán“ po boku nějaké krasavice. Ovšem není to zase tak jednoduché. Čas od času se některá ta modelka či herečka „udrží“ ve formě mnohem déle. Nemají to jednoduché, ale „obyčejné“ ženy to mají ještě mnohem těžší! Někdy jsou však jejich nápady „divné“!

návštěvníci galerie

Honí to, co dohnat nelze

Některé starší dámy se zase snaží za každou cenu mládí dohnat, vrátit. Což jde jak známo jen v pohádkách pomocí kouzel a za cenu velkých ztrát. Mají pocit, že vše nestihly. Jenže maskování skutečného věku se nedaří, a ještě to vypadá trapně. Svým oblékáním a vystupováním jsou okolí spíše k smíchu, někdy k pláči. Nepomáhají zázračné kosmetické přípravky, plastický chirurg a o generaci mladší přítel to také nezachrání. Stárneme zkrátka všichni.

Jsou i starší ženy, které „vyvádí“ jiným způsobem. I když jsou často moc hezké, namlouvají stále sobě i okolí, že jsou nemožně tlusté, ošklivé a nikdo je nemá rád. Většinou je na vině nízké sebevědomí. Od blízkých a přátel očekávají, že je bude neustále bavit jim to vyvracet.

kloubouk s řetízkem

Volí příliš rychlé tempo

Doba, která vnucuje mladým ženám, že „mají čas“ jen tak do třiceti let a pak „končí“, je velice těžká i pro ně! Jejich módní tempo je pak často příliš rychlé. Je potřeba získat od života co nejvíc, dokud je čas! Není čas na dlouhé přípravy. Některé holčičky (mnohdy bohužel podporovány vlastními matkami) pak ve dvanácti vypadají a zkouší se chovat jako dospělé. V šestnácti jsou z nich takové „pětadvacítky“ a kouzlo mládí se rychle vytrácí. Některé krasavice jsou pak v těch třiceti tak nějak „odkvetlé“ a „uštvané“. To je moc smutné a je to velká škoda!

 

Obě výše uvedené „strategie“ nejsou zrovna šťastné. I když to není jednoduché, nejdůležitější je prostě zařídit se tak, abychom byly především zdravé a spokojené. A taky trochu zdravě sebevědomé. Pak jsme schopny umět v jakémkoli věku dobře posoudit danou situaci. Vybrat si co je vhodné obléknout, obout, jaké zvolit líčení a účes. A nemusíme být vždy krasavice, stačí když budeme hezké a usměvavé slečny nebo paní!