Změna je život

Často i muži mají sklony ke změnám, třeba po rozchodu s přítelkyní začnou chodit do posilovny apod., ženy zpravidla změní radikálně účes i barvu vlasů, i když jim to přítele nevrátí, okolí okamžitě pozná, že „něco je jinak“, protože k úplné radikální změně se žena jen tak nerozhodne.

zrzka

Barvení vlasů není žádnou novinkou, ženy si barvily vlasy už ve starověku, ve starověkém Egyptě si ženy obarvovaly vlasy hennou, protože tehdy byly tmavé vlasy považovány za nejkrásnější. Později se používalo také indigo (namodralá čerň – získává se ze stejnojmenné rostliny). Ve starověkém Římě byla naopak oblíbená blonďatá barva, ale heřmánkové odvary nebo dlouhé pobyty na slunci moc nepomáhaly, tak si římanky vyráběly paruky z vlasů otrokyň.
První syntetickou barvu na vlasy vynalezl v roce 1907 Eugen Schueller – byl to vlastně zakladatel dnešní společnosti Loreal, a spousta žen mohla zajásat, éra peroxidových blondýnek začala.

kosmetika

Jak na změnu:

–        pokud chcete změnu jen na pár dní či týdnů, můžete použít barevné pěnové tužidlo nebo tónovací pěnu, na pár týdnů použijte barvicí šampon nebo přeliv, postupně se Vám bude vymývat, a Vy tak můžete zároveň postupně zapomínat na nevydařený vztah, který ženy často ke změně barvy vlasů vede

–        pokud jste opravdu rozhodnutá pro trvalou změnu barvy, pak si samozřejmě můžete vybrat ze široké škály permanentních barev, které zároveň kryjí případné šediny. Pokud chcete jen jednu barvu, můžete si na to troufnout i doma, pokud se však rozhodnete pro melír, nebo více barev současně, svěřte se do rukou profesionálů, kadeřnice jsou také posluchačky, můžete si zároveň „vylít“ své bolavé srdce, a neriskujete, že budete vypadat jako papoušek

barvy
–        ať už se rozhodnete pro domácí barvení, nebo se svěříte do rukou profesionálů, nezapomínejte na následnou péči, každé barvení vlasy svým způsobem poškodí (míra poškození se odvíjí od toho, jaké máte vlasy před barvením, zda už jste je barvené měla, jestli je máte hodně poškozené častým fénováním nebo kulmováním apod.), proto si pořiďte přípravky pro barvené vlasy, dodají jim regeneraci a výživu, kterou po barvení potřebují.

4.2/5 - (4 votes)