Co přinese IPhone X?

            iPhone X je novým, výročním modelem společnosti Apple. Již samotným názvem oslavuje jubilejní rok od vydání iPhonu v roce 2007. “X“ v názvu představuje římskou číslicí deset, čemuž odpovídá i správná anglická výslovnost názvu tohoto telefonu “iPhone ten“.
iphone x maketa
            Jak už bylo očekáváno, nejedná se o nejlevnější telefon. Na českém trhu jeho cena startuje kolem 30 000 Kč. Dosavadní recenze a pocity kolem telefonu jsou smíšené. Co nového však Apple připravil na každoroční talíř novinek a inovativních funkcí?
            Téměř všechny recenze iPhonu X přiznávají, že vypadá úžasně. Za to může nejen OLED displej, který se táhne přes celou přední stranu telefonu – od okraje k okraji. Věřím, že displejem může stabilně konkurovat těm nejlepším na trhu. Design i obrazovka se Applu nepochybně vyvedla.
iphone x
            Hojně diskutovanou novinkou je Face ID, která umožní iPhone odemykat obličejem, přes přední kameru telefonu. Existuje mnoho dohadů, jak tato funkce bude, nebo naopak nebude fungovat. Ačkoli Apple slíbil funkčnost, stále existují pochybnosti, zda iPhone opravdu dokáže rozeznat fotku, nebo dvojče. Třebaže ochrana soukromí a kritici této funkce bijí na poplach, ve světě techniky se Face ID jeví být vítanou novinkou.
            Apple taktéž tvrdí, že se podařilo prodloužit výdrž baterie. A to dokonce tím způsobem, aby vydržela o 2 hodiny déle než iPhone 7. Pravdu však přinese až dlouhodobé a  praktické užívání telefonu.
            Na trhu se také objevila nová, bezdrátováApple nabíjecí podložka, u které je kompatibilita nejen s iPhonem X samozřejmostí. Nový iPhone X i iPhone 8 tedy mezi své funkce zařadili i bezdrátové nabíjení a v tomto ohledu dohnali konkurenci.
duhový displej
            Další podstatné zlepšení Apple uvedl v oblasti fotoaparátu. iPhone X jednoznačně v tomto ohledu překonal iPhone 7 Plus, který jako první nabídl teleobjektiv. Těšit se tak můžete z pevnějšího obrazu videí nebo lepší kvality snímků v šeru.