Jak správně pečovat o olejovanou dřevěnou podlahu?

Podlahy z tvrdého dřeva jsou zaručený způsob, jak dodat vaší domácnosti hodnotu a pohodlí, ale vyžadují pravidelnou pozornost, aby se udržely v původním stavu. Pár typů o péči dřevěných podlah naleznete na .

Ať už přemýšlíte o položení dřevěných podlah do vašeho domova nebo se chcete lépe postarat o ty, které máte, nyní je ten správný okamžik k tomu, abyste si přečetli tento návod k zachování dřevěných podlah.
moderní pracovna

Na začátku:

1. Stejně jako u jakéhokoli čistícího prostředku, přečtěte si štítek před zakoupením, abyste se ujistili, že je vhodný pro povrch. Na dřevěné podlahy se nejlépe hodí přípravek se složkou polyuretanu, oleje nebo vosku.

2. Přidejte plstěné chrániče na nohy nábytku, které pomáhají vyzdvihnout nečistoty a chránit podlahy před poškrábáním. Vyměňte je podle potřeby, protože se opotřebovávají a stanou se méně efektivní v průběhu času. U nábytku, který často klouže (např. kuchyňské a jídelní židle), měňte chrániče každý měsíc.

3. Dbejte na to, s jakou obuví šlapete po dřevěné podlaze. Zabraňte vhodnou podrážkou k poškrábání dřeva nebo dělání gumových stop na podlaze.

Týdně:

4. Úklid a odstraňování nečistot ze dřevěné podlahy potřebuje systematičnost a pravidelný úklid. Nejprve je důležitý suchý úklid, Tedy luxování nebo zametání. Tím se zbavíte drobečků a elementů, které při mokrém uklízení mají efekt smirkového papíru. Po suchém úklidu přejďete na mokrý, kdy odstraníte pouze lepkavé fleky.

Měsíčně:

5. Sluneční svit má na podlahu neblahý vliv a zbytečně rychle ji vysušuje. Odstraňte trvalé dekorace z podlahy, jako jsou koberečky a stolky, abyste se přesvědčili, zda nevidíte barevný rozdíl na místě, kde je nábytek. V opačném případě natřete podlahu vrchním nátěrem, abyste účinky slunce zpomalili.

Ročně:

6. Je důležité mít na paměti, že dřevěné podlahy jsou přirozené a jsou ovlivňovány přírodními změnami. Nepanikařte, pokud se během období sucha vyskytnou nějaké mezery mezi dřevěnými deskami, pokud se dřevo během vlhkých období (červenec až srpen) nezmění do původního stavu, pak byste měli povolat odborníka na dřevěné podlahy. Nejlepší způsob, jak se vyhnout nadměrným mezerám? Použijte zvlhčovač k vyvážení prostředí v suchém období.
venkovní podlaha

Na závěr:

Pravidelná údržba je klíčem k ochraně dřevěných podlah, a proto je třeba tyto úkoly v budoucnu uvést do seznamu úkolů:

7. Mějte podlahy permanentně vyčištěné a každé tři až pět let přidejte čerstvý nátěr. Ujistěte se, že víte, jaký typ dokončení vaše podlahy již mají (olej, vosk, uretan), protože budete muset znovu použít stejný druh.

8. Každých několik desetiletí pískujte a upravujte dřevěné podlahy do hloubky. Typické dřevěné podlahy mohou být opracovány pětkrát až desetkrát. Krása dřevěných podlah je jeho schopnost stát se novými.