Evropské rajské ostrovy, které slibují luxusní dovolenou

Bílé pláže, palmy, výlety po okolních ostrovech, kultura a historie, samozřejmě horké slunce, teplé moře a velká spousta vodního vyžití ve sportech. Za tropickou dovolenou nemusíte cestovat do Dominikánské republiky – úplně klidně a pohodlně si vystačíte s Evropou a ostrovy, které Evropě patří.
Jaké jsou turisticky nejoblíbenější ostrovy Jižní Evropy pro letní dovolenou?

ostrov

1.       Řecké Santorini
Podle cestovatelů i cestovních kanceláří jsou právě řecké ostrovy na vrcholu žebříčku. Tím nejoblíbenějším je potom ostrov Santorini, který nabízí jednak krásné moře a luxusní služby za levnější peníze než západní destinace Evropy. Není to ale jenom o financích, kromě toho jsou řecká města krásně bílá, všechno je tady fotogenické a řecká nálada vás prostě chytne za srdce. Santorini vám nabízí jak luxusní služby a čisté pláže, tak také výlety na okolní ostrovy, sopku, který je stále činná, zajímavé stavby, archeologické vykopávky a překrásné pláže.

moře

2.       Španělská Mallorka
Tradičně se jedná o jednu z nejluxusnějších dovolených v Evropě. Naleznete zde hlavně bohatý hotelový program pro rodiny s dětmi, pláže tady jsou pěkné, ale většinou hodně plné. Můžete zde navštívit trhy, hrad Bellver, vápencové krasové jeskyně nebo kostely a kláštery.

3.       Portugalská Madeira
Nádherná panenská příroda a spousta příležitostí k cykloturistice. Poznejte zdejší kulturu i architekturu, nebo navštivte devítikilometrovou pláž.

4.       Španělské Tenerife
Tenerife patří pod Kanárské ostrovy. Vznikly, podobně jako Kanáry, sopečnou činností. Tenerife je známé zdejšími banány nebo vínem. Navštivte hlavní město ostrova Santa Cruz nebo Macizo de Anaga. Zdejší pyramidy také stojí za návštěvu, případně můžete procestovat vnitrozemí ostrova na motorkách nebo čtyřkolkách. Zajímavostí je, že vás dovolená na Tenerife vyjde levněji než na Mallorce.

delfíny

5.       Italské Capri
Skalnaté útesy, rozkvetlá příroda a bohatá historie jsou lákadlem italského ostrova na jih od východního cípu boty. Skalní útvary lákají ke krásným fotkám a modré moře ke koupání. Ideální pro dovolenou.