Nikdo se za sebe nechce stydět

Všude kolem zuří léto, rtuť teploměru se šplhá do závratných výšek a nejpříjemnější místo k překonání vedra je u vody. Není proto divu, že rychle odhazujeme co možná nejvíce kusů oblečení, abychom se příliš nepotili. Ovšem takové odhalení má i své stinné stránky, tím spíše, pokud vyrážíme někam do společnosti, což je v létě tak nějak přirozené, neboť všude u vody, v parku i v centrech měst se potulují či posedávají davy lidí.

nožky


A tak je jasné, že je třeba ve zvýšené míře dbát o to, jak v těchto dnech vypadáme. A to není vždy snadné. S pocením nám hravě pomůže dostatečně silný deodorant, existují i voděodolné make-upy, ale jak uspokojivě vyřešit nevzhledné chloupky na těle? Dávno pryč jsou doby, kdy se nad takovým ochlupením nikdo nepozastavoval, dnes už o sebe v tomto směru pečují i muži a minimálně pečlivě oholené podpaží je podmínkou k dobrému hodnocení okolí.

Chloupky musí pryč

Jenže ne vždy je to tak snadné, jak by to na první pohled mohlo vypadat. To, kolik chloupků na sobě budeme mít je totiž dáno geneticky, tedy laicky řečeno od přírody. Někomu tak Příroda nadělila bujnou kštici, ale zároveň i stejně bujný porost na nohách a jiný má štěstí a nemá celkem co řešit, což se týká především světlovlasých typů lidí.

akt


Ti s tmavší pletí to však mají mnohem komplikovanější. Jejich výrazně zbarvené chloupky jdou zpravidla vidět již zdaleka na mnoho metrů, což samozřejmě nikoho netěší, a tak takoví lidé musí vyvinout mnohem intenzivnější úsilí, aby se svého porostu zbavili. Ovšem různé epilační techniky mají své výhody i stinné stránky jako je zarůstání chloupků, podráždění pokožky a různé vyrážky. Vyplatí se proto volit především šetrné epilační techniky, třeba jako tu, kterou poskytuje cukrová depilační pasta.

4/5 - (1 vote)