Poppers a jejich použití a využití

Tato látka je velmi oblíbená především v homosexuální komunitě, tam se používá již desítky let, ovšem stále větší oblibě se těší i u heterosexuálních párů. Kdo z nás čas od času nepotřebuje uvolnění těla i mysli. Pojďme se ale na tento zázrak podívat trochu více do hloubky . Poppers je vlastně příjemnější označení pro tzv. alkylnitrity, což je nitrátová skupina chemických sloučenin.
mladá laborantka
Právě tato skupina je zodpovědná za všechny ty procesy, které po vdechnutí látka v těle způsobuje a dochází k uvolnění hladké svaloviny, což jsou svaly, které nedokážeme ovládat vlastní vůlí, ty se nachází kolem cév a pro zajímavost také kolem řitního otvoru, což vysvětluje tu výraznou oblíbenost látky v gay komunitě. Také dochází k euforii, sexuální touze, malátnosti a omámenosti. Je třeba si však dávat obrovský pozor na kombinování látky s jinými stimulanty. Například kombinace s Viagrou může být pro dotyčného smrtící. Obě tyto látky mají totiž stejný účinek a mohlo by dojít k předávkování. To by vzniklo tak, že se cévy začnou roztahovat až takovým způsobem, že dojde k výraznému poklesu krevního tlaku. Srdce tak začne bít mnohem rychleji a posléze dojde k jeho selhání a zástavě.
měsíček u olejíčků
Stejně nebezpečné jsou i kombinace s pervitinem a kokainem. Dále je velmi nebezpečné látku požít ústy. Je třeba mít na paměti, že k této látce se pouze krátce čichá, ta je proto v tekuté podobě umístěna do malých lahviček, které po nadechnutí musíte opět rychle uzavřít, neboť se látka velmi rychle odpařuje a při větším vdechnutí by mohlo dojít i k bolestem hlavy a zvracení. Pokud však vdechnete ideální množství látky, tak se účinek dostavuje nejdéle do deseti vteřin. Při polknutí se v žaludku látka promění ve smrtící toxiny a místo vzrušujícího zážitku by vás čekala pomalá a velmi bolestivá smrt otravou. Asi vzhledem k těmto nebezpečným faktům, látku pravidelně užívá jen asi tři procenta populace.